Sve što treba da znaš o tretmanu kiseonikom

Znaš one ljude koji nikada ne peru lice, jedu šta žele i nikada nisu dodirnuli kremu za sunčanje, ali njihova koža i dalje izgleda neverovatno sve vreme? Zašto život mora biti tako nepravedan?

Svi bismo voleli da bez imalo muke imamo savršenu kožu, ali jednostavno, neki ljudi se moraju truditi više od drugih. Nije to slučaj samo sa kožom, ali mi ćemo se tu zaustaviti.

Zato mi neprestano tragamo za jednostavnim i prirodnim proizvodima i tretmanima koji će učiniti da naša koža izgleda lepše i zdravije.

Umesto da rutinski staviš masku za lice koja će stajati 15 minuta, ovaj tretman u samo 5 koraka pomaže da se koža obogati kiseonikom, čineći da izgledaš sveže, odmorno i potpuno revitalizovano – i sve to iz udobnosti tvog kupatila.

Kako da napraviš DIY tretman kiseonikom?

Kada se rade u spa centru, tretmani kiseonikom koriste maštovitu mašinu za isporuku struje kiseonika pod pritiskom i umirujućih sastojaka direktno u gornje slojeve tvoje kože. Lokalni losioni i napici primenjeni pre tretmana obično se prilagođavaju svakoj osobi, ali stvari poput hidratantnog sredstva, hijaluronske kiseline, antioksidanata i peptida su glavni dodaci u većini salona i banja, jer ovi sastojci pogoduju svim tipovima kože.

Kaže se da pomlađujući kiseonik i hranljivi sastojci čine kožu neprobojnom i blistavom, umanjujući vidljivost bora, izjednačavajući ten i smirujući akne. Kao i većina kozmetičkih tretmana, i ovaj može biti prilično skup, zbog čega se isplati da ga uradiš kod kuće. Uštedećeš i vreme i novac.

Čak i bez fantastične mašine možeš da priuštiš sebi predivan tretman lica sledeći osnovne korake: otvaranje pora, obogaćivanje kože kiseonikom, primenu vitamina i pojačavanje cirkulacije. Kao i bilo koji DIY tretman za lepotu, rezultati neće biti tako drastični kao poseta kozmetičarki - tako da ne očekuj da odjednom izgledaš 10 godina mlađe. Ali, daće tvom licu onaj sveži, ružičasti sjaj koji si oduvek želela.

  1. Očisti kožu

Započni uklanjanjem šminke, prljavštine i višak sebuma uz nežno sredstvo za čišćenje, a potom kožu potapkaj peškirom. Ponekad možeš očistiti dva puta samo da bi bila sigurna da si sve skinula..

Prvo, organskim uljanim sredstvom kako bi se rešila prljavštine i šminke. Zatim blagim penastim sredstvom, kako bi se uverila da ti je koža savršeno čista.

Pročitaj i... Duplo čišćenje lica – o čemu je reč?

  1. Napari lice

Naparavanje ima puno prednosti kada je u pitanju zdrava koža puna života. Ne samo da para otvara pore kako bi hranljive materije mogle da prodru u nju, već i prekriva lice dodatnim kiseonikom.

Pored toga, čisti pore, uklanja toksine, podstiče opuštanje i pojačava cirkulaciju. Treba napomenuti da pojačana cirkulacija pomaže da se pojača kiseonik unutar kože dovodeći krv bogatu kiseonikom na površinu kože. Takođe vam daje onaj ružičasti, baby-face glow koji tretmane lica čini tako popularnim.

Ako nemaš mašinu za naparavanje lica, samo uzmi veliku posudu, peškir i oko 5 šoljica ključale vode. Takođe možeš da uzmeš malo esencijalnih ulja, poput lavande ili kamilice, i neko osušeno cveće ako želiš, ali nije neophodno.

Sipaj vodu u posudu, dodaj ulja i latice, stavi peškir preko glave i nagni se nad posudu. Sa glavom oko 12 centimetara iznad vode (budi sigurna da si dovoljno daleko da se ne bi opekla) i peškirom koji zarobljava paru preko posude, napari lice dobrih 15 minuta.

  1. Nanesi masku za lice bogatu hranljivim materijama

Sa povećanim protokom krvi i otvaranjem pora, sada je savršeno vreme za primenu hranljivih sastojaka u obliku maske za lice. Možeš koristiti bilo koju masku koju voliš, a možeš napraviti i homemade masku sa bentonitnom glinom, ružinom vodom, fino mlevenom ovsenom kašom i par kapi hidrogen-peroksida.

Kao što ime kaže, hidrogen peroksid (H2O2) je bogat kiseonikom koji zatim tone u kožu i povećava nivo kiseonika u njoj. Može biti malo oštar ako se nanese direktno na lice, ali kap ili dve pomešane sa drugim hranljivim sastojcima mogu ti omogućiti da iskoristiš prednosti dodatnog kiseonika bez ikakve iritacije. Više u ovom slučaju nije bolje, a zapravo može biti i veoma štetno.

Sastojci:

  • 2 kašike bentonitne gline
  • 1 kašika samlevene ovsene kaše
  • 2 kapi vodonik peroksida
  • 2-3 kapi esencijalnog ulja šipka, kamilice ili šargarepe
  • ružine vode po potrebi da se dobije željena gustina
  • mala činija

Kombinovati sve sastojke u maloj posudi i promešati drvenom kašikom (izbegavati upotrebu metala sa glinom). Sve to sipati u blender i izblendati dok se ne dobije glatka masa. Nanosi se obilno na kožu.

Probaj 22|11 Penušavo sredstvo koje se može koristiti za čišćenje, ali i kao maska zbog bele gline koja je osnovni sastojak. Bela glina je poznata po svojim anti-upalnim svojstvima, umiruje kožu i stabilizuje lojne žlezde (uklanja sve suvišne količine ulja iz tvoje kože).

  1. Osiguraj masku toplom tkaninom

Kada naneseš masku, stavi toplu, vlažnu krpu ili peškir preko lica oko 5-10 minuta, ponovo ga kvaseći po potrebi da bi se zadržala toplota. Para sa peškira pomaže pri otvaranju pora tako da kiseonik i hranljive materije mogu zaista da prodru u nju. Ali, ako imaš osetljivu kožu, možda bi želela da preskočiš ovaj korak kako ne bi izazvala iritacije.

Nakon 10 minuta, isperi masku svežom vodom i potapkaj kožu suvim peškirom.

  1. Umasiraj serum ili hidratantnu kremu kožu

Završi tretman nanošenjem hijaluronske kiseline ili jednostavnog hidratantnog sredstva kako bi zatvorila pore i održala kožu svežom i besprekornom. Iako nije potpuno potrebno, brzinska masaža lica potiče upijanje hranljivih sastojaka i oslobađa napetost u licu kako bi izgledala mlađe i revitalizovanije.

Nikel Hyluron i Vitamini C, E i B serum je kombinacija hijalurona, vitamina i biljnih ceramida u obliku tečnih kristala koji osigurava antioksidativnu fotozaštitu, intenzivnu hidrataciju i izglađivanje bora. Intenzivan revitalizujući serum namenjen je svim tipovima kože. 

Ostavi komentar

Svi komentari će biti pregledani pre objavljivanja